„Днес празнуваме София – град с история, дух и бъдеще, град, който заедно можем да превърнем в зелена и модерна столица, град, който е динамичен и върви напред, в който всяко дете има бъдеще.“
С тези думи кметът на София Васил Терзиев се обърна към гражданите по случай празника на столицата.
Той подчерта, че развитието на София зависи от усилията на всички – институции, общност и граждани. Терзиев акцентира върху необходимостта столицата да продължи да се модернизира, като същевременно запазва духа и богатото си културно наследство.
По повод празничния ден в града се проведоха тържествени прояви, събрали официални гости, общественици и стотици граждани, дошли да отбележат Деня на София.
Видео и снимки: newshubbg.com

