Награждаването се състоя на официална церемония в хотел „Интерконтинентал“, София. Националният конкурс, организиран от b2b Media, отличава компании от частния и публичния сектор, реализирали зелени кампании, инициативи, инвестиции или програми за устойчиво развитие през 2024-2025 г., както и компании, които самостоятелно са инициирали действия и каузи за по-здравословна среда. Заместник-министърът на околната среда и водите, Атанас Костадинов, присъства на събитието и връчи награда в категория „Зелена инициатива“, където бяха отличени „Кауфланд България“ (Kaufland), „Дентсу България“ (dentsu) и „дм България“ (dm). Костадинов поздрави организаторите, отбелязвайки, че за 15 години конкурсът се е утвърдил като еталон в областта на зелените инициативи. Кандидатурите се приемаха от 31 март до 25 април, а наградените компании бяха избрани от десетчленно жури, председателствано от основателя и главен редактор на b2b Media, Надя Маринова.
Снимки: пресцентър

