Video.Guru_20251216_150833759

 

Кметът на София Васил Терзиев призова за незабавни и конкретни действия за стабилизиране на „Топлофикация София“, като предупреди, че всяко забавяне задълбочава натрупаните проблеми в дружеството. Той направи изявлението си по време на брифинг, посветен на състоянието и управлението на общинската компания.

Терзиев обясни, че заедно с председателя на Столичния общински съвет Цветомир Петров е внесъл доклад, с който се предлага стартиране на цялостна проверка и анализ на дейността на „Топлофикация София“. Според него този процес е необходим, за да се получи обективна картина за финансовото състояние, управленските практики и нуждите от реформи.

Кметът подчерта, че отлагането на трудните решения крие сериозни рискове за сигурността на топлоснабдяването и за интересите на потребителите. По думите му само чрез прозрачни действия и ясна отговорност може да се възстанови доверието на гражданите и да се постигне дългосрочна устойчивост на дружеството.

Предстои докладът да бъде обсъден в Столичния общински съвет, където се очаква да бъдат очертани конкретни мерки за реформа и стабилизиране на „Топлофикация София“.

 

Видео: newshubbg.com

About The Author