Столичният инспекторат отправи напомняне към собствениците и ползвателите на търговски обекти в София, които използват общински площи по реда на т.нар. тротоарно право. От институцията подчертават, че маси, столове, съоръжения и други елементи могат да бъдат разполагани единствено в рамките на одобрените схеми и без да се затруднява преминаването на пешеходци.

Повод за напомнянето са зачестили сигнали от граждани за ограничен достъп по тротоари в близост до заведения и търговски обекти. Целта е да се предотвратят нарушения и да се гарантира спазването на действащите правила.
Снимки: пресцентър/ Столична община