Днес по наряд бе пуснат в работа първият сметосъбиращ камион на Общинското предприятие „СПТО“. Това бележи началото на активната дейност на новото звено, което пое отговорност за почистването и поддържането на определени райони в столицата.
Маршрутът на автомобила е изготвен и координиран съвместно със Столичния инспекторат, за да се осигури оптимална организация и максимална ефективност при обслужването на кварталите.
Работата на екипите продължава по предварително изготвен график, като се извършва постоянен контрол върху изпълнението и поддържа координация с общинските структури на терен.
От ОП „СПТО“ заявиха, че целта им е да гарантират чиста, подредена и по-добре обслужвана градска среда, като при необходимост ще бъдат направени корекции в маршрутите и организацията на работа за още по-голяма ефективност.
Видео: ОП СПТО