Концерт, посветен на 200-годишнината от рождението на Йохан Щраус-син, превърна зоната за заминаващи на Терминал 2 на летище „Васил Левски“ – София в сцена на виенския валс. Пътници и гости на аеропорта имаха възможност да се насладят на емблематичната музика на „краля на валса“ непосредствено преди полета си.
„Йохан Щраус II е не само символ на Виена и Австрия, но и на световното музикално наследство. С този концерт желаем да отдадем почит на неговото вечно творчество и да подчертаем силните културни връзки между България и Австрия“, съобщиха от летище София, организатор на инициативата.
Събитието бе открито от Хесус Кабайеро, главен изпълнителен директор на „СОФ Кънект“ – оператор на летището. Той подчерта, че Виена е една от най-популярните и ключови дестинации за пътниците, както и важен център за прекачване.
Сред официалните гости беше и Антония Бийрбаумер, заместник-ръководител на дипломатическата мисия на Австрия в България и директор на Австрийския културен форум, която изрази радостта си от възможността чрез музиката да се изгради още един мост между двете страни.
Видео: newshubbg.com