Video.Guru_20251016_110737917

 

Лидерът на ДПС и парламентарната група ДПС–Ново начало, Делян Пеевски, направи силно изявление пред медиите днес, коментирайки политическата ситуация в страната след думите на Бойко Борисов за евентуално преформатиране на кабинета или нов вот на доверие.

„Говорих с премиера. Изчаквам ги. Трябва да имат решение до понеделник какво ще правят. Предполагам, че той изчаква Борисов. Всичко е в ръцете на Борисов – дали ще хвърли държавата в бездната“, заяви Пеевски.

По думите му, ДПС е готово да поеме отговорност в управлението, ако това се наложи, и партията винаги е действала в интерес на хората.

„Винаги сме готови за преговори. Видяхте колко време подкрепяме този кабинет без нищо – само заради хората. Готови сме и така да го подкрепяме, готови сме и да споделим отговорността. Имаме здрав гръб, можем да носим отговорност – ДПС го е доказало“, подчерта той.

 

Видео: ДПС–Ново начало

 

About The Author