Screenshot_20250928_153759_Video Maker

Варна също се включи в масовото гледане на финала на Световното първенство по волейбол между България и Италия. Стотици фенове се събраха на входа на Морската градина, където беше изградена специална фен зона с голям екран.

Сред присъстващите беше и заместник-кметът на Варна Павел Попов, който лично дойде, за да подкрепи волейболните национали. Със своето присъствие той застана редом до гражданите, споделяйки спортната емоция и гордостта от представянето на България на световната сцена.

Инициативата за публичното излъчване на мача е част от национална кампания, подкрепена от Министерството на младежта и спорта и местните власти, с цел да обедини българите около волейбола – спорт, който носи радост и престиж на страната.

Атмосферата във Варна беше празнична – с флагове, скандирания и много вълнение, доказвайки, че обичта към волейбола е жива и силна.

 

Снимки: newshubbg.com

Кореспонденция Варна

About The Author