63340

София трябва да се развива като свързана и добре планирана система, в която транспортът, зелената инфраструктура, обществените услуги и инвестициите работят заедно за по-добро качество на живот. Това заяви кметът на София Васил Терзиев при откриването на Residential Investment Summit Bulgaria & CEE 2026.

По думите му Столичната община работи по завършване на забавени устройствени планове, създаване на по-предвидима среда за развитие и осигуряване на необходимите инвестиции за реализиране на дългосрочната визия за столицата.

„Нашата цел е да изградим град, в който хората искат да живеят, да работят и да създават бъдещето си. По-силният град означава повече възможности както за жителите, така и за бизнеса“, подчерта Терзиев.

Във форума участва и ЗАМЕСТНИК-КМЕ Любо Георгиев, който акцентира върху необходимостта от системно градско планиране и решения, основани на цялостни стратегии за развитие, а не на отделни и несвързани инициативи.

Снимки: пресцентър/ Столична община

About The Author