Screenshot_20250521_140415_Video Maker

 

Петото издание на конференцията RE-Source Southeast 2025, посветена на корпоративното снабдяване с възобновяема енергия, стартира днес в София Тех Парк. Събитието събира представители на бизнеса, институциите и енергийния сектор, с фокус върху зеления преход и устойчивото развитие.

 

Откриването бе белязано от важно изявление на министъра на енергетиката Жечо Станков, който обяви, че е започната процедура за създаване на най-голямата батерия на територията на България. По негови думи, съоръжението ще бъде ключова част от проектите по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ).

 

Видео:newshubbg.com 

 

 

About The Author