14812-1536x1025

На работна среща в Министерския съвет бе обсъдена координацията между областните управители и директорите на областните дирекции на МВР във връзка с подготовката за предстоящите предсрочни избори през април. Срещата се проведе по инициатива на премиера Андрей Гюров, като в нея участва и изпълняващият длъжността главен секретар на МВР Георги Кандев.

По време на разговорите беше подчертано значението на регулярните координационни срещи по места. Целта е да се гарантира добра организация на изборния процес, както и навременна реакция при постъпили сигнали и възникнали казуси.

От страна на МВР беше съобщено, че ще бъде утвърден специален план за действие, както и сформиран щаб, който да координира дейността на структурите на министерството в процеса на подготовката и провеждането на изборите.

Участниците в срещата се обединиха около необходимостта от ефективно взаимодействие между институциите с цел осигуряване на прозрачност, законност и спокойна среда по време на изборния процес.

About The Author