FB_IMG_1759256515665

 

Радостна и горда България посрещна своите волейболни национали, които спечелиха сребърните медали от световното първенство. Селекцията на Джанлоренцо Бленджини бе приветствана като истински шампион на летище „Васил Левски“ в София.

Световните вицешампиони потеглиха с открит автобус, който ги откара към площад „Св. Александър Невски“. Там ги очакваха хиляди фенове, готови да ги аплодират и поздравят за постижението. Атмосферата бе празнична – флагове, песни и скандирания съпътстваха тържественото шествие.

Нашият специален кореспондент, фотограф и видеооператор Петко Петков присъства на церемонията, за да отрази в детайли този величествен момент за българския спорт.

 

Видео: Петко Петков

About The Author