42054

На 9 май в София бяха отбелязани едновременно Денят на Европа и Денят на победата над нацизма във Втората световна война. Десетки граждани, ветерани и представители на държавните институции се събраха пред Паметника на Незнайния воин, за да отдадат почит към загиналите във войната.

На този ден преди 72 години Европа посреща края на един от най-тежките конфликти в човешката история – Втората световна война. Венци и цветя бяха поднесени в знак на признателност към жертвите и героите, участвали в боевете.

Паралелно с това в столицата се проведоха и инициативи по повод Деня на Европа – символ на мира, единството и сътрудничеството между европейските народи.

Снимки: Newsnow.bg

About The Author