62857-1536x1045

Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев и кметът на Кърджали Ерол Мюмюн прерязаха лентата на обновената сграда на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Кърджали.

На официалната церемония министър Демерджиев изрази признателност към пожарникарите и спасителите за техния професионализъм, смелост и всеотдайност в изпълнението на служебния им дълг.

„Поводът да се съберем е много радостен. Създават се условията, които заслужавате, за да упражнявате труда си. А при вас става дума не просто за работа, а за истинска мисия“, подчерта министърът.

Той заяви, че Министерството на вътрешните работи ще продължи да работи за подобряване на условията на труд, осигуряването на модерна техника и необходимото оборудване за служителите на пожарната.

Обновяването на сградите е реализирано по проект за енергийна ефективност, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост със съфинансиране от МВР. Инвестицията е на стойност близо 585 хиляди евро.

По време на събитието директорът на ГДПБЗН главен комисар Александър Джартов съобщи, че предстои откриването на обновени пожарни служби и в Ардино и Подкова.

В края на церемонията министър Демерджиев поздрави присъстващите по повод Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България.

Събитието демонстрира доброто партньорство между държавната и местната власт в усилията за модернизиране на службите за сигурност и защита на населението.

снимки: пресцентър/ МВР

About The Author