Video.Guru_20251009_142411308(4)

 

Премиерът Росен Желязков обяви, че държавата е готова да се намеси с техника и организационна подкрепа, за да помогне на Столична община да се справи с кризата с отпадъците в София. Това стана ясно по време на брифинг пред журналисти след срещата му с кмета на столицата Васил Терзиев.

 

„Боклукът няма политически цвят. Той е замърсяване, което води до замърсяване и в политическата среда. Затова на нашата среща предложихме държавата, при необходимост и ако бъде поискано, да се намеси с техника и решение. То няма да е трайно, но ще е достатъчно, за да се преодолее моментната ситуация“, заяви премиерът Желязков.

 

По думите му държавата няма да стои безучастна, ако проблемът продължи да се задълбочава и застрашава общественото здраве и градската среда.

 

Кметът Васил Терзиев е уверил министър-председателя, че Столична община има план за действие и разчита на подкрепата на държавата само при необходимост.

 

„Терзиев има своето виждане и увери, че може да се справи със ситуацията, но държавата е готова да помогне, ако бъде поискана такава помощ“, допълни Желязков.

 

Видео: newshubbg.com

About The Author