Ивелин Михайлов, лидер на партия „Величие“, направи коментар пред представители на медиите по актуални въпроси.
Според него, е необходимо прекратяване на действията на настоящото правителство, което той определя като „нелегитимно“, предвид оспорваната легитимност на проведените избори. „Наблюдаваме идентична тактика в Народното събрание – действията на „Възраждане“ и „Демократична България“ имат за цел да стабилизират правителството и да предотвратят неговото сваляне чрез протести или обединени усилия на народните представители“, посочи Михайлов.
„Ако не предприемем активни действия и не информираме обществеността за интересите, които се преследват в Народното събрание, рискът от повторение на ситуацията на следващите избори е реален. Получаваме въпроси от гражданите „Защо не се обедините, какво ви разделя?“. Ние последователно демонстрираме липса на разделение и подкрепяме общата борба. Аз не съм тук като Ивелин Михайлов, а като представител на народа, който е длъжен да изпълни поетите ангажименти към избирателите“, допълни той.