Министър-председателят Росен Желязков прие в Министерския съвет петима младежи от Сунгурларе, които със своята смелост и отдаденост помогнаха при гасенето на пожарите в района. Даниел Гълъбов, Александър Димитров, Виктор Николов, Атанас Кръстев и Станислав Божиков бяха представени от премиера като „посланици на човешкия добродетел“ и пример за тих, непретенциозен, но вдъхновяващ героизъм.
„Те се притекоха на помощ по свой начин, но делото им стана видимо за всички и вдъхна кураж на огнеборците, горските и доброволците. Поканих ги тук, за да изразим признателността и благодарността си, защото те олицетворяват онзи дух на човечност, който ни обединява като хора и като българи“, подчерта Желязков.
По време на срещата младежите споделиха своите мечти, които, по думите на премиера, рисуват „изключително оптимистично бъдеще за България“. Той допълни, че обществото има нужда от подобни примери и изрази надежда, че „ще греем с отразената тяхна светлина“ в усилията за по-добро и по-солидарно бъдеще.
Снимки:МС
