Новият многоетажен паркинг на летище „Васил Левски“ вече е достъпен за ползване от 10 февруари, съобщава newsnow.bg Съоръжението към Терминал 2 е на пет нива и предлага 930 паркоместа. Паркингът е закрит и разполага с топла връзка към терминала, като е разположен на удобно разстояние за пътниците.
На официалното откриване присъстваха Мари Дюмулен, главен изпълнителен директор на френския инфраструктурен фонд Меридиам и председател на Надзорния съвет на СОФ Кънект, посланикът на Франция в България Хесус Кабайеро, Емил Ангелов, главен изпълнителен директор на СОФ Кънект, Тодор Гочев, председател на управителния съвет и изпълнителен директор на „ГБС – Инфраструктурно строителство“, както и заместник-председателят на управителния съвет и главен изпълнителен директор на „Главболгарстрой холдинг“.
Новото съоръжение се очаква да улесни значително пристигащите и заминаващите пътници, като осигури модерна и безопасна инфраструктура за паркиране в непосредствена близост до терминала.
Видео: Newsnow.bg