На 26 август Летище „Васил Левски“ – София създаде Международен ден на кучето в партньорство с фондация „ЧЕТИРИ ЛАПИ“. Събитието привлича пътници и семейства, които пътуват със своите домашни любимци, и предлагат практична информация и приятни емоции.
Гостите имат възможност да се срещнат със сертифицираното куче-терапевт Смайли и неговия водач Антония Рикова. Организаторите споделят ценни насоки за необходимите документи, правилното превозване на животните и грижата по време на пътуване. Най-малките пътници се включват в игри и забавления, които създадоха празнична атмосфера.
Според данни на FEDIAF за 2025 г. около 25% от българските домакинства гледат куче или котка. Това прави темата за комфортно и безопасно пътуване с любимци по-актуална от всякога.
От летището обявиха и нова инициатива – бъдещият Терминал 3 ще бъде обособен специална зона за подпомагане на домашни любимци, която ще улесни пътуването на пасажерите с животни.
„Щастливи сме, че заедно с ЧЕТИРИ ЛАПИ можем да насърчим отговорното отношение и да създадем по-добри условия за хората, които не искат да се разделят със своите любимци по време на път“, заявиха организаторите.
Снимки : пресцентър
