Граждански щаб, в който влизат множество неправителствени организации, събра експерти и граждани в Зала 1 на НДК, за да изложат своите доводи в защита на българския лев. Лидерът на „Възраждане“, депутатите и членовете на партията също ги подкрепят.
Събралите се изпяха националния химн, а след това изслушаха и видео съобщение на „бащата на валутния борд“ Стив Ханке, който заяви, че през всичките години, в които България е във валутния борд, е преодоляла кризата.
Видео: newshubbg.com