Тежка вечер за българския национален отбор по футбол. В световна квалификация, играна пред близо 20 000 зрители на стадион „Васил Левски“, България претърпя разгромна загуба с 1:6 от състава на Турция.
Срещата беше дебютна за новия селекционер Александър Димитров, но надеждите за ново начало бързо се изпариха. В първото полувреме „лъвовете“ показаха борбеност и равностойна игра, като дори създадоха няколко добри положения пред вратата на гостите.
След почивката обаче всичко се срина. Автогол на български защитник откри резултата, а турците се възползваха максимално от грешките в отбраната ни. С бързи комбинации и ефективна игра в атака те превърнаха мача в истински кошмар за домакините.