С тържествена церемония пред сградата на президентската институция в София беше издигнато знамето на Европейския съюз по повод Деня на Европа – 9 май.

На събитието присъства президентът Илияна Йотова, която уважи церемонията заедно с представители на изпълнителната власт, армията и десетки граждани. Преди официалното издигане на европейския флаг държавният глава и върховен главнокомандващ прие почетния караул на Националната гвардейска част.

Сред официалните гости бяха още премиерът Румен Радев, членове на Министерския съвет, началникът на отбраната и представители на институции и обществени организации.

Церемонията премина в тържествена атмосфера и подчерта значението на европейското единство, мира и солидарността между народите. Денят на Европа се отбелязва ежегодно на 9 май като символ на мира и обединението на европейските държави.

Снимки: пресцентър администрация на президента
снимки: Етюд-и-те на София