„Осъзнаваме очакванията на българските граждани, намираме ги за справедливи и сме крайно мотивирани да им отговорим, и да понесем тази отговорност по възможно най-добрия начин.“ С тези думи министър Иван Демерджиев встъпи в длъжност като ръководител на Министерството на вътрешните работи.

Той подчерта, че пред ведомството стоят нови и сериозни предизвикателства, които изискват бързи и решителни действия.

„Всяка минута е ценна, защото никой няма да ни даде времеви толеранс“, заяви Демерджиев, като акцентира върху необходимостта от ефективна работа още от първия ден на мандата.
Министърът увери служителите на МВР, че могат да разчитат на неговата пълна подкрепа при изпълнение на служебните си задължения в рамките на закона.
„Служителите на МВР могат да разчитат на пълната ми подкрепа, когато изпълняват задълженията си по закон“, добави той.
От своя страна служебният министър Емил Дечев представи отчет за дейността на министерството през последните 79 дни. Той подчерта, че именно „неуморната работа, безкомпромисността и прозрачността“ са допринесли за провеждането на едни „добри и честни избори“ в страната.
Снимки: пресцентър/ Министерството на вътрешните работи