FB_IMG_1756374344255

Арест и изземване на наркотично вещество

На 26 август 2025 г. служители на ГДБОП проведоха спецоперация по неотложност в София, при която бяха арестувани двама мъже. От управлявания от тях автомобил са иззети около 15 килограма канабис.

 

Претърсвания на адреси

При операцията бяха претърсени и два адреса на територията на страната. По първоначални данни наркотичното вещество е било предназначено за Република Турция.

 

Правни действия

Материалите са докладвани на Софийската градска прокуратура. Задържането на двамата мъже е удължено на 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Те са привлечени като обвиняеми за извършено престъпление по чл. 354а от Наказателния кодекс, за което се предвижда наказание лишаване от свобода от 3 до 12 години и глоба от 10 до 15 000 лева.

Контекст на операцията

Спецоперацията е част от последователните усилия на ГДБОП за пресичане на трафика на наркотици през страната и разбиването на каналите, които застрашават сигурността на региона.

 

Снимки: пресцентър ГДБОП

About The Author