Screenshot_20251119_214425_Video Maker

„Есри България“ организира национална конференция по повод 26-ия Световен ГИС ден, която се проведе в „Гранд Хотел Милениум София“. Събитието беше официално открито от вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. Той подчерта, че нуждата от Географски информационни системи (ГИС) в работата на Министерството на транспорта и съобщенията става все по-голяма, особено в контекста на дигитализацията, управлението на инфраструктурата и развитието на модерни услуги.

Сред официалните гости на форума присъстваха заместник-министърът на икономиката и индустрията Дончо Барбалов и заместник-министърът на енергетиката Красимир Ненов. Конференцията събра представители на държавни институции, бизнеса, академичните среди и експерти в областта на ГИС технологиите.

Световният ГИС ден е платформа за споделяне на най-новите решения и успешни практики, които подпомагат вземането на информирани решения в различни сектори – от транспорт и икономика до енергетика, околна среда и градско планиране. Събитието на „Есри България“ за пореден път подчерта ключовата роля на ГИС технологиите за модернизацията и цифровото развитие на България.

 

 

 

About The Author