Какво коментираха Терзиев и Хекимян?
Васил Терзиев (кмет на София)
В деня на балотажа кметът Терзиев отправи тревожен призив към гражданите: „Хора, фалшифицират изборите в Искър, гласувайте!“ – сигнализира за подозрителни джипове с бургаски номера около урните и спомена доклади за снимане на бюлетини, контролирано придвижване на избиратели и организиране на групи, които да осигурят гласове за ГЕРБ–СДС . Това беше представено като „атака на статуквото“ – според Терзиев – срещу незабавно овладяване на района.
Антон Хекимян (общественика от ГЕРБ – председател в СОС)
Хекимян подчерта, че София се намира в „безвремие“ – а реалното управление е преустановено забъркана от неспособността на „Промяната“ – ПП–ДБ и Столична община .
Повтаря критиките към Терзиев, че е избягал от дебата, напуска публични прояви и се крие зад общинска администрация . Според Хекимян на Тeрзиев му е лесно, защото не носи управленска отговорност и не отговаря пред гражданите.