Screenshot_20251013_181727_Facebook

Софийската организация на партия „Демократи за силна България“ (ДСБ) издигна символичен билборд с надпис „ТУК НЕ Е МОСКВА“ в непосредствена близост до посолството на Руската федерация в София.

Плакатът е разположен на кръстовището между бул. „Драган Цанков“ и ул. „Никола Мирчев“, едно от най-оживените места в района, и е видим от сградата на посолството.

От партията обясниха, че посланието е ясно – България е независима и европейска държава, която не допуска външна намеса в своите вътрешни дела.

„С този билборд изразяваме нашата категорична позиция срещу опитите за влияние от страна на Русия и подкрепяме демократичния избор на българските граждани да бъдат част от свободния свят“, посочиха от ДСБ.

Инициативата е част от по-широка кампания на партията, насочена към защита на националния суверенитет, европейските ценности и противопоставяне на пропагандата и дезинформацията, идваща от Кремъл.

Билбордът предизвика оживени реакции в социалните мрежи, като мнозина определиха акцията като смело и навременно политическо послание.

 

Снимка социалните мрежи

 

About The Author