FB_IMG_1758115938878

Народни представители от парламентарната група на „БСП–Обединена левица“ се включиха в националната кампания по кръводаряване, която днес се проведе в сградата на Народното събрание. Инициативата е под патронажа на председателя на парламента Наталия Киселова и цели да насърчи повече българи да се включват активно в акциите за доброволно кръводаряване.

„Даряването на кръв не трябва да е еднократен акт, а устойчиво усилие да помагаме на хората, когато имат нужда. Това е наш дълг към обществото и солидарност към всеки, който се бори за живота си“, подчерта заместник-председателят на ПГ на „БСП–Обединена левица“ Мая Димитрова.

Народният представител Владимир Георгиев допълни, че „кръводаряването е най-чистият жест на човечност – да дадеш без да очакваш нещо в замяна“, а чрез инициативата левицата иска да покаже, че заедно можем да спасяваме животи.

„Само този, който е изпадал в нужда, знае колко е важно това, което правим. Всички народни представители ще покажат, че по определени каузи можем да бъдем заедно и да дадем личен пример“, заяви председателят на парламента Наталия Киселова. Тя призова обществото да осъзнае значението на всеки акт на кръводаряване, защото „всяка капка кръв е живот“.

С днешната инициатива в парламента народните представители дадоха личен пример за солидарност и съпричастност, като показаха, че чрез малък жест могат да бъдат спасени човешки животи.

 

Снимки: пресцентър

About The Author