Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви пред журналисти в Партийния дом, че България в момента е най-сигурната страна в Европа. По думите му, хората могат спокойно да се разхождат вечер с чанта и часовник, без страх за безопасността си – доказателство за стабилността, която според него неговата партия е гарантирала.
Изказването му идва на фона на организираната от опозицията среща относно нов, пети пореден вот на недоверие към правителството. Борисов подчерта, че ГЕРБ не е била поканена и омаловажи инициативата, наричайки участниците „проруски партии, които са против въвеждането на еврото в България“.
Особено критичен бе лидерът на ГЕРБ към коалицията ПП-ДБ, които определи като „готованци“, твърдейки, че докато те били по площадите, за да възпрепятстват ключови европейски реформи, неговите правителства са осигурили реална интеграция на страната. Борисов припомни, че Симеон Сакскобургготски е вкарал България в ЕС и НАТО, а самият той е направил възможен пътя на страната към еврозоната, Шенген и Банковия съюз.