Столичната улица „Врабча“ стана арена на протестна акция, организирана от гражданската организация БОЕЦ. Акцията включваше колективно изхвърляне на боклук пред новата централа на политическата формация „ДПС-Ново начало“.
Граждани донесоха торби с отпадъци и ги оставиха пред плътен полицейски кордон. В акцията беше включен и бус, пълен с боклук, който беше разтоварен пред централата.
Някои от желаещите да се включат в акцията се оплакаха, че са били спирани от полицията по булевард „Васил Левски“.
След изхвърлянето на отпадъците протестиращите блокираха булеварда, като по този начин демонстрираха недоволството си и привлякоха вниманието на столичните медии и граждани.
Видео: newshubbg.com
